Ik probeer zelf zo milieu-vriendelijk mogelijk te eten. Plantaardig, lokaal (en dus seizoensgebonden) en met zo min mogelijk verpakking.
Lokale recepten (die ook plantaardig zijn) heb ik nog niet veel gevonden, vandaar dat ik ze zelf maar ga uitvinden. Elke maand ga ik vanaf nu 1 of 2 super-groene recepten delen. Met groente, direct uit je moestuin of van de boer uit je buurt. Het streven: 90% lokale ingrediënten.
Vandaag de eerste: boerenkool chips!
Recept:
Verwarm de oven voor op 150 graden.
– Was de boerenkool bladeren goed, en droog ze daarna af.
– Scheur de boerenkool van de nerven af.
– Leg de boerenkool op een rooster op bakpapier en bak ze 15-20 minuten. Hou ze in de gaten want ze worden snel te bruin.
Chips met een smaakje is ook lekker. Vermeng dan de boerenkool met een van de onderstaande ingrediënten. (een klein beetje is vaak al genoeg, ze hoeven niet doorweekt te zijn)
– balsamico azijn (of zelfgemaakte ‘lokale’ azijn)
– edelgist/sojasaus (eventueel met cayenne)
– citroen/gember
– ahornsiroop/lokale honing
– tahin en sojasaus
Ze worden weer snel slap, dus eet ze direct nadat je ze hebt gebakken. Je kunt ze altijd weer even opkrikken door ze weer even in de oven te bakken.
Ik heb al heel lang op mijn lijstje staan dat ik boerenkoolchips wil maken, maar ik heb het nog steeds niet gedaan. Terwijl het eigenlijk zo simpel is! Het lijkt me een erg lekkere en gezonde snack, wie weet dat ik me er dit weekend eindelijk aan waag :)
LikeLike
Al gemaakt? :D
LikeLike
Leuk zeg! Ga ik deze week zeker uitproberen!
LikeLike
Dit staat op mijn to-try-lijstje. Ik ben niet zo gek van boerenkool als ik heel eerlijk ben, maar de chips variant spreekt me wel aan. Ik ga het eens in mijn droogoven maken en dan die met balsamico, lijkt me lekker :)
LikeLike