Challenge Februari: Minimaliseren

Elke maand een challenge, ik heb er zin in!
Ik weet niet wat dat met mij is, dat ik uitdagingen zo leuk vind.
Het liefst test ik mezelf zo veel mogelijk uit. Kan ik dit? Is dit mogelijk?
Als anderen het kunnen, kan ik het (ooit) ook, is mijn motto. Ha.

Zodoende, de challenge van de maand: Minimaliseren.
Het o-zo populaire onderwerp op vele blogs en youtube kanalen.
Marie Kondo, de opruimgoeroe, als de bekendste.

Het is een onderwerp wat een paar keer per jaar weer terugkomt in mijn leven.
Steeds minder willen. Vooral praktische dingen overhouden. Althans: praktisch én mooi:
in een showroom huis zou ik nooit willen wonen.

IMG_2684
denken dat je weinig spullen hebt, totdat je moet verhuizen. slik. (exclusief meubels op deze foto)


Elk jaar word ik iets kritischer en elk jaar gaat er meer weg.
Twee jaar geleden begon ik met een boekenkast vol boeken. Stapels boeken.
Nu zijn het er nog geen 30.
Hetzelfde voor kleding.
Vaak vond ik opeens een grote zak vol kleding die ik allang weer was vergeten.
Kleding met stippen, met scheuren, met gekke kleurtjes, kleding voor als ik ooit maat 36 zou krijgen, verkleed kleren…
Twee jaar en vele opruimsessies later ben ik teruggegaan naar iets van 40 kledingstukken.

Maar ik voel ‘m alweer aankomen, ik wil nog minder.
Vandaar dat Februari mijn ‘minimaliseer’ maand is.
Een maand waarin ik alles wat ik heb ga bekijken en uit ga zoeken.
én alles wat ik overhou ga fotograferen. Waardoor ik en jullie een huge overzicht krijgen in alles wat ik heb.

De boeken die ik wil lezen (en over zal gaan schrijven):
– Marie Kondo – Spark Joy (net uitgebracht)
– De boeken (of in ieder geval  één boek) van Leo Babauta/Zen Habits (minimalist life, the power of less)

Doen jullie met me mee?
Al zoek je maar 1 kast of kamer uit, alles begint bij het.. begin!

10 gedachtes over “Challenge Februari: Minimaliseren

  1. Een boek lezen om te minimaliseren vind ik steeds zo raar. Dat werkt volgens mij nogal uitstelgedrag in de hand. Bij mij toch.
    Ik heb gewoon standaard een doos voor de kringwinkel in de woonkamer staan en eigenlijk verdwijnt daar heel het jaar door vanalles in. Een trui die al lang op de bodem van de kast lag, een glas dat nooit gebruikt wordt maar wel in de weg staat, elektro die veel plaats in pakt en onhandig is. ….
    Maar wat nog het makkelijkste is: minder kopen. Dan moet je minder weg doen.

    Like

    1. Bij mij werken boeken goed, ik raak er enorm gemotiveerd door en krijg ook meer kennis in hoe ik dingen kan aanpakken of hoe dingen werken.
      De meeste mensen die het boek van Marie Kondo hebben gelezen zijn daarna gemotiveerd aan de slag gegaan, en kregen handvaten aangereikt zodat ze op een goede manier bezig konden gaan.

      Die heb ik ook inderdaad, werkt goed zo’n doos. En minder kopen, dan houdt het uiteindelijk wel op, als er niks bij komt hoef je ook niks weg te doen :-)

      Like

  2. chlorofyl

    Minimaliseren is echt een langetermijnproces, voor mij in elk geval. Soms lees je wel over mensen die dan in één keer heel veel spullen weggedaan hebben, daar heb ik wel respect voor. Maar als je zoals ik iemand bent die van nature alles wil bewaren, dan gaat dat niet zo één-twee-drie.
    En natuurlijk zijn begrippen als “weinig” en “veel” ook heerlijk relatief, dus wat voor de één al hartstikke minimalistisch is, is voor de ander nog veel te gortig :)
    Volgens mij ben je met slechts 40 kledingstukken al heel netjes bezig hoor! Maar ik ben benieuwd naar je verdere bevindingen.

    Like

    1. In één keer veel spullen wegdoen, dat heb ik ook gedaan inderdaad. Maar toen bleef er nog steeds veeel over. Ik ben er nu 1,5 jaar mee bezig en elk jaar vind ik weer nieuwe dingen.
      Als je inderdaad alles graag wilt bewaren is dat een veel langer proces.

      Like

  3. Galina

    Door de vele verhuizingen afgelopen jaren heb ik al behoorlijk geminimaliseerd, dus ik doe niet mee aan de challenge, maar kan wél zeggen dat het echt een verademing is om te weten wat je hebt, waar het ligt en dat je niet door hele dozen spullen die je niet nodig hebt moet zoeken naar iets wat je op dat specifieke moment wél nodig hebt. Ik ben heel benieuwd naar hoe je challenge zal verlopen, vind ik altijd leuk om te lezen :)

    Like

    1. Verhuizingen werken zo goed! Alles gaat door je handen en bij alles denk je ‘ga ik dit echt nog een keer meesjouwen?’

      Hahah ja inderdaad, dat je eerst uren bezig bent voordat je het hebt gevonden. Ik heb dat nog steeds af en toe wel, hopelijk na deze maand niet meer.

      Like

  4. gelukkignatuurlijk

    Ik doe mee! Ik vind het heerlijk om spullen weg te doen en begin steeds meer te beseffen dat je helemaal niet zoveel nodig hebt. Dit geef een vrij gevoel. Ik heb veel gehad aan het boek van Marie Kondo en ga ook zeker Spark Joy lezen. Ben benieuwd wat jij van haar nieuwste boek vindt!

    Veel succes met de challenge deze maand!

    Like

  5. Heel veel succes meid! Ik heb al heel veel kleding weggedaan en moet juist nog wat goede basics hebben dus dat valt voor mij af. Wel heb ik nog stapels met boeken en cosmetica dat weg mag :)

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s